Krempaská a Weisenbacher podali na OĽaNO oznámenie za daňový podvod

Pokiaľ Igor Matovič nechce tvrdiť, že rok 2016 je rokom cashu, tak ho žiadame, aby zverejnil doklad o bankovom prevode, ktorým zaplatil v júli tohto roku honorár hudobnej skupine Gipsy Daniel za vystúpenie na spoločnom mítingu so stranou SaS. Novinárom to povedali Alena Krempaská a Peter Weisenbacher z Inštitútu ľudských práv (IĽP) po tom, čo do podateľne Generálnej prokuratúry SR v Bratislave odniesli podanie z podozrenia trestného činu daňového charakteru, ktorý podľa nich spáchali práve SaS a OĽaNO.

11.10.2016 13:51
Igor Matovič, OĽaNO Foto: ,
Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič.
debata (151)
„Na webe bola totiž zverejnená údajná e-mailová komunikácia poslanca NR SR Mgr. Igora Matoviča zo dňa 16. júla 2016 s bývalým splnomocnencom vlády pre rómske komunity Petrom Pollákom, z ktorej vyplýva, že Peter Pollák mal zabezpečiť rómsku skupinu na protestnú akciu SaS a OĽaNO v Bratislave, a že ju bude vyplácať bez riadnej zmluvy,“ uvádza sa v oznámení Inštitútu ľudských práv.

Podľa Weisenbachera po tom, čo slovenské médiá priniesli informáciu, že líder skupiny Gipsy Daniel je ochotný vystupovať na rôznych akciách aj bez zmluvy a bez zdaneného honoráru, sa v OĽaNO zrazu „objavil akýsi príjmovo-výdavkový doklad, ktorý si samozrejme môže hocikto kúpiť za desať centov v Ševte a napísať na kolene kedykoľvek“. Podaním preto žiadajú prokuratúru, aby preskúmala postup slovenskej rómskej skupiny, ale aj politickú kultúru OĽaNO a SaS.

Weisenbacher a Krempaská poukázali na to, že Matovič porušil zákon aj v septembri tohto roku, keď opäť s oneskorením obnovil pozastavenie svojej živnosti. Pozastavenie živnosti Matovičovi už predtým vypršalo 10. augusta 2013, pričom opätovne živnosť pozastavil až 2. septembra toho istého roku, čím porušil ustanovenie ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcie verejného činiteľa. Pozastavenie živnosti podľa zákona o živnostenskom podnikaní nemôže trvať kratšie ako šesť mesiacov a dlhšie ako tri roky. Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií 16. júna 2016 rozhodol o tom, že Matovič zaplatí pokutu vo výške šesťnásobku platu poslanca parlamentu (1 961 eur).

151 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #Inštitút ľudských práv
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy