Cestu popod Strečno v sobotu zatvoria na 32 hodín

Dopravu po dôležitej ceste popod hrad Strečno, ktorá je na trase medzi Bratislavou a východom republiky, na víkend zastaví dlho očakávaná sanácia brala. V piatok o tom rozhodol krízový štáb na oparetívnej porade. Takto by sa to malo opakovať v prípade priaznivého počasia každý víkend až do Vianoc, kedy cesta bude nepretržite uzavretá od soboty 8. hodiny do nedele 16. hodiny.

, 11.11.2016 15:16
Bralo pod Strečnom , Strečno, doprava, autá,... Foto: ,
V skalách pod hradom budú pracovať horolezci, cestu úplne uzavrú.
debata (15)

„Vodiči sa musia pripraviť na to, že bude úplná uzávierka, to znamená, že budú musieť využívať obchádzkové trasy. Dopravné značenie už bolo osadené,“ povedal vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu v Žiline Ľubomír Hollý.

Cesta musí byť uzavretá, aby v skalnom brale mohli pracovať horolezci na jeho stabilizácii. Monitorovaná skala sa sa pred dvomi rokmi výraznejšie posunula o 4 milimetre a môže ohroziť vodičov na frekventovanej ceste medzi Žilinou a Martinom. Bralo musia očistiť od náletových drevín a uvoľnených skál, pričom hrozí, že budú padať aj na cestu.

Keďže ide o frekventovanú tranzitnú cestu, vodičov budú na jej uzávierku upozorňovať prvé dopravné značky už v Trnave a z opačnej strany v Poprade. Vodičom sa odporúča používať južnú trasu po R1, rovnako aj nákladným autám. Vodiči z okolia Žiliny môžu ako náhradné trasy využiť cestu cez Fačkovské sedlo, na Banskú Bystricu. Na Oravu a Liptov zase obchádzku cez Belú, Terchovú, Zázrivú, Párnicu.

Aktuálne informácie a upozornenia sú publikované na stránke ministerstva vnútra.

© Autorské práva vyhradené

15 debata chyba
Viac na túto tému: #Strečno #sanácia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy