Národný onkologický ústav povedie Jozef Valocký

Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave bude viesť Jozef Valocký, ktorý doteraz pôsobil ako riaditeľ fakultnej nemocnice v Nitre. Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, FN Nitra povedie Kamil Koleják.

29.11.2016 10:23
Národný onkologický ústav Foto: ,
Národný onkologický ústav v Bratislave
debata (11)

Doterajší riaditeľ NOU Jozef Dolinský prijal ponuku ministra zdravotníctva Tomáša Druckera a od 1. decembra 2016 bude šéfom tímu zodpovedného za prípravu a realizáciu novej Univerzitnej nemocnice v Bratislave. Túto pozíciu bude zastávať na rezorte zdravotníctva v priamej pôsobnosti ministra. „Ministerstvo zdravotníctva má záujem využiť bohaté manažérske skúsenosti Jozefa Dolinského pri príprave a realizácii novej Univerzitnej nemocnice v Bratislave, kde posilní najužší pracovný tím,“ zhodnotil Drucker.

Jozef Valocký doposiaľ viedol Fakultnú nemocnicu v Nitre, ktorú vyhodnotil inštitút INEKO ako nemocnicu roka 2016. „V Nitre som pôsobil osem rokov a možnosť viesť NOU som prijal ako manažérsku výzvu. Mimoriadne mi záleží na tom, aby sa toto zariadenie aj naďalej profilovalo ak pracovisko, kde sa poskytuje špičková zdravotná starostlivosť na tej najvyššej úrovni,“ konštatoval Valocký.

Vedením nemocnice bude poverený doterajší prednosta Neurochirurgickej kliniky FN Nitra Kamil Koleják, ktorý nemocnicu už v minulosti viedol. „Som presvedčený, že tak Jozef Valocký ako aj Jozef Dolinský a Kamil Koleják sa úspešne zhostia svojich nových pozícií v prospech našich pacientov, ako aj zdravotníckych pracovníkov,“ uzavrel Drucker.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #Národný onkologický ústav #Jozef Dolinský #Tomáš Drucker #Jozef Valocký