Žigu ako šéfa Smeru v Košickom kraji nahradí Raši

Novým krajským predsedom Smeru v Košickom kraji by sa mal stať košický primátor Richard Raši. Ten by mal nahradiť vo funkcii Petra Žigu, ktorého v sobotu zvolili delegáti na sneme Smeru za podpredsedu strany.

15.12.2016 10:15
debata (2)

Z rovnakého dôvodu dôjde k výmene aj na poste predsedu Smeru v Žilinskom kraji. Doterajší predseda Juraj Blanár bol rovnako zvolený za podpredsedu Smeru. O predsedovi sa rozhodne medzi žilinským primátorom Igorom Chomom, ktorý je krajským podpredsedom Smeru a Jánom Podmanickým, ktorý šéfuje straníckej organizácii v okrese Čadca. Obaja sú poslancami NR SR.

K vymenovaniu nových krajských predsedov by malo dôjsť v januári. „V krátkom čase dôjde k vymenovaniu nových predsedov krajov,“ oznámil predseda Smeru Robert Fico po sneme. Krajských predsedov volí a odvoláva podľa stanov strany predsedníctvo Smeru. Krajský predseda je výkonný a politický predstaviteľ strany na úrovni kraja. Za svoju činnosť zodpovedá predsedníctvu strany.

„Krajský predseda zodpovedá za politickú koordináciu činnosti okresných predsedov a za nerušený výkon politiky strany na úrovni kraja. Krajský predseda môže podať návrh na vymenovanie a odvolanie okresného predsedu,“ píše sa v stanovách Smeru.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Smer