Ten rozhodoval len procesne o odvolaní predsedníčky NS SR voči rozhodnutiu prvostupňového disciplinárneho senátu, podľa ktorého bol Švecovej návrh podaný oneskorene. Ako uviedol predseda senátu Stanislav Libant, odvolanie Švecovej zamietajú, ale vracajú vec prvostupňovému senátu na rozhodnutie. Harabin totiž trvá na prejednaní veci. Prvostupňový disciplinárny senát tak musí urobiť dokazovanie a v danej veci rozhodnúť. Trest už ale uložiť nemôže, uviedol Libant.
Podľa Švecovej Harabinov senát v zložení Štefan Harabin, Gabriela Šimonová a Viliam Dohňanský sa dopustil závažného disciplinárneho previnenia, lebo vydali svojvoľné rozhodnutie, ktoré je v rozpore s právom. Ich rozhodnutie spôsobilo obzvlášť závažný následok – prepustenie Milana M. odsúdeného za sexuálny delikt na slobodu, čím došlo k celospoločenskému ohrozeniu.
Švecová v tomto prípade navrhla preradenie Harabina a Dohňanského na súd nižšieho stupňa, v prípade Šimonovej navrhla zníženie funkčného platu o 50 percent na pol roka. Harabinov senát tak rozhodol, lebo prípad Milana M. rozhodoval sudca Milan V., ktorý bol právoplatne v Českej republike odsúdený za jazdu pod vplyvom alkoholu, v tom čase išlo na Slovensku o priestupok.
Podľa Harabinovho senátu rozhodoval Milan V. ako nezákonný sudca, nemal už súdiť, a preto zrušili predchádzajúce súdne rozhodnutia a vrátili vec na nové konanie. Disciplinárne pojednávania voči ďalším členom senátu sa vedú samostatne, ale aj Šimonová a Dohňanský chcú, aby ich veci boli prejednané.
Na dnešnom pojednávaní sa nerozhodovalo o merite veci. Senát riešil, či Švecová podala disciplinárny návrh včas. Harabinov senát rozhodol tento prípad 23. februára 2015 na neverejnom zasadnutí, 8. apríla bol už k dispozícii písomne vyhotovený rozsudok.
Predsedníčka súdu Švecová argumentovala, že nemohla vedieť o februárovom rozhodnutí a bez písomného zdôvodnenia rozsudku nemohla vedieť ani dôvody rozhodnutia Harabinovho senátu. Zdôraznila, že nie je možné, aby ako šéfka súdu bola na všetkých vyhláseniach. O prípad sa začala zaujímať v máji po jeho medializácií.
Odmietla pritom „ľubovôľu“ pri podaní disciplinárneho návrhu a akékoľvek politikum. Pri dnešnom zdôvodňovaní rozhodnutia discplinárneho senátu S. Libant uviedol, že predseda súdu nemôže byť na každej veci, ale je vecou organizácie činnosti súdu, aby jeho predseda vedel, čo sa na súde deje a aby sa to nedozvedel z médií.
Libant zároveň zdôraznil, že polročná subjektívna lehota, odkedy sa oprávnené osoby, ktoré môžu podať disciplinárny návrh dozvedia o disciplinárnom previnení, nemôže byť kĺzavá. V súčasnosti Harabin čelí už piatim návrhom na disciplinárne potrestanie, v dvoch prípadoch ho Švecová navrhuje vyzliecť z talára.