Poslanec Kubánek môže dostať pokutu 108-tisíc eur

Voči Kubánkovi výbor začal celkom až deväť konaní, keďže počas viacerých rokov nemal pozastavenú živnosť a bol aj konateľom v obchodnej spoločnosti.

28.03.2017 15:37
Stanislav Kubánek Foto: ,
Poslanec Smeru-SD Stanislav Kubánek nemal dlhší čas pozastavenú živnosť a zároveň bol aj konateľom v obchodnej spoločnosti. Hrozí mu pokuta viac ako 100-tisíc eur.
debata (23)

Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií definitívne rozhodne o udelení pokuty poslancovi Smeru Stanislavovi Kubánkovi.

Pokuta, ktorá mu hrozí za deväť porušení ústavného zákona, je vo výške 108-tisíc eur. Výbor by mal rozhodnúť na najbližšom zasadnutí, ktoré zvolá predseda výboru Martin Poliačik (SaS).

Voči Kubánkovi výbor začal celkom až deväť konaní, keďže vo viacerých rokoch nemal pozastavenú živnosť a bol aj konateľom v obchodnej spoločnosti. Hoci na to výbor sám upozornil, predseda výboru Martin Poliačik z SaS povedal, že Kubánkovi hrozí pokuta.

Strata poslaneckého mandátu mu však nehrozí, keďže konania prebiehajú v jednom čase a výbor ich neberie ako opakované. „Ak by využil ustanovenie a vzdal sa funkcie, tak sa vlastne zbaví všetkých deviatich konaní," vysvetlil šéf výboru Martin Poliačik.

Ako Poliačik povedal, ak by sa Kubánek vzdal do rozhodnutia výboru poslaneckého mandátu, pokutu zaplatiť nemusí. Ak tak však neurobí, pokutu bude musieť zaplatiť, možno aj na splátky. Kubánek môže dostať najvyššiu pokutu, akú doposiaľ výbor komu udelil.

23 debata chyba
Viac na túto tému: #parlament #Smer #NR SR #poslanec #Stanislav Kubánek
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy