Študenti budú opäť protestovať proti korupcii

V pondelok sa v Bratislave uskutoční druhý študentami organizovaný pochod proti korupcii.

04.06.2017 17:13
debata (327)

Ako na brífingu informovali jeho organizátori, demonštrácia sa tentokrát uskutoční aj v Košiciach a podporné stretnutie bude aj pred slovenským veľvyslanectvom v Prahe. Zároveň budú organizátori v čase demonštrácii zbierať vo všetkých krajských mestách podpisy pod petíciu na podporu svojich požiadaviek.

„Robíme to stále apoliticky, žiadni politici nevystúpia," povedal organizátor Dávid Straka. Podľa neho cieľom organizátorov je, aby inštitúcie, ktoré sú zodpovedné za postihovanie korupcie, teda prokuratúra, polícia a súdy pracovali, ako majú.

„ Aby nechodili politici do politiky s tým, nabaliť sa, ale aby tam išli spraviť niečo pre tento štát," uviedol. Organizátori protestu zároveň poďakovali polícii za ústretový prístup pri organizácii podujatí.

Všetky tri podujatia začínajú v pondelok o 17:00. V Bratislave sa účastníci stretávajú na Námestí slobody, pričom sa následne presunú na Námestie SNP, kde odznejú prejavy. Podľa organizátorov by na podujatí mali vystúpiť ľudia, čo v minulosti bojovali proti korupcii, ich snahy však boli zmarené.

V Košiciach sa účastníci stretnú na Hlavnej ulici pri Tescu a presunú sa k Dolnej bráne, kde bude pripravený program. Pokiaľ ide o petíciu na podporu požiadaviek študentov, okrem demonštrácii v Bratislave a v Košiciach ju záujemcovia môžu v pondelok v čase od 17:00 do 19:00 podpísať aj na Trojičnom námestí v Trnave, na Námestí mieru v Trenčíne, v Nitre na Svätoplukovom námestí, v Žiline na Mariánskom námestí, v Banskej Bystrici na námestí SNP a v Prešove na Hlavnej ulici.

Medzi požiadavky, ktoré organizátori uvádzajú v petícii, je, aby sa parlament zaoberal vyslovením nedôvery ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi. Taktiež požadujú, aby poslanci prijali opatrenie, ktoré umožní v dôsledku nečinnosti odvolať z funkcie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Organizátori by tiež chceli mať možnosť vystúpiť pred poslancami v parlamente.

327 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #korupcia #študenti #Praha #Košice #pochod proti korupcii #pochod študentov