Ján Slota neprišiel na súd, údajne skolaboval

Bývalý šéf národniarov Ján Slota sa mal na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici opäť posadiť na lavicu obžalovaných. Neprišiel a prípad odročili na koniec júla.

29.06.2017 09:55
Slota Foto: ,
Ján Slota v súdnej sieni.
debata (28)

„Dnešného dňa v ranných hodinách rodinní príslušníci obžalovaného telefonicky oznámili, že obžalovaný skolaboval a nie je schopný postaviť sa pred súd,“ uviedol podľa portálu aktuality.sk Slotov právny zástupca Pavol Kuric.

„Včera (v stredu) som bol s obžalovaným tri hodiny a dohodli sme sa, že sa stretneme v Banskej Bystrici pred súdom o 8:30,“ dodal. Či sa expolitik nachádza v nemocničnom zariadení, alebo doma, Kuric odpovedať nevedel.

Počas pojednávania sa obhajca snažil so Slotom telefonicky spojiť, ale neúspešne. Súd napokon odročili na 31. júla 2017.

Ponúkal svedkom peniaze?

Po nehode z 18. januára 2016 Ján Slota odmietol fúkať, takže na neho hľadeli ako na opitého.

Najskôr vyviazol s peňažným trestom 6-tisíc eur, neskôr mu ho súd sprísnil na štvormesačný trest s podmienečným odkladom na dva roky. Okrem toho mu opäť potvrdili 6-ročný zákaz šoférovania. Účastníci nehody ale tvrdili, že Slota im po havárii opakovane ponúkal peniaze, aby sa incident riešil bez policajtov.

Súd ho už aj za tento druhý skutok raz odsúdil – pôvodný rozsudok za nehodu zrušil a prípady spojil do jedného. Slotovi v apríli vymeral súhrnný trest odňatia slobody vo výmere 1 rok s podmienečným odkladom na 2 roky.

Bolo to však rozhodnutie trestným rozkazom, takže Slota ani prokurátor pri ňom neboli. Bývalý politik podal odpor, takže Špecializovaný trestný súd prejednáva prípad na riadnom pojednávaní.

28 debata chyba
Viac na túto tému: #súd #Ján Slota