Dvojica obžalovaných policajtov popiera korupciu a zneužitie právomoci

Výsluchom svedkov pokračovalo na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie s dvojicou bývalých policajtov z Obvodného oddelenia v Nových Zámkoch. Obžalovaní policajti označili tvrdenie svedka za klamstvo.

11.08.2017 15:40
debata (2)

Prokurátor im kladie za vinu zločin prijímania úplatku v súbehu so zneužívaním právomocí verejného činiteľa.

Skutok podľa obžaloby 36-ročný Marián F. a 35-ročný Alexander L. spáchali v marci 2015, keď od vlamačov do garáže žiadali úplatok dvetisíc eur s tým, že vec sa nebude vyšetrovať, lebo zničili dôkazy.

Obžalovaní tvrdia, že sú nevinní a od nikoho nikdy nežiadali peniaze. Ich obhajca vyhlásil, že celá obžaloba je postavená na nedôveryhodnom svedkovi. Expolicajti poukázali na to, že od nadriadených dostali pochvalu, lebo zadržali v Nových Zámkov prevádzačov so skupinou migrantov, ktorí im peniaze núkali, ale nezobrali ich.

V prípravnom konaní expolicajti odmietli vypovedať. Na hlavnom pojednávaní predniesli svoje verzie údajného korupčného konania, ale na otázky súdu a prokurátora odmietli odpovedať.

Na súde ako svedok vypovedal Jozef D., ktorý popísal, ako a kde dal úplatok 1 450 eur policajtom, aby ich za krádež náradia z garáže nestíhali. Potom na odporúčanie obžalovaných odišiel do Írska. Na polícii sa prihlásil po návrate na Slovensko. V súčasnosti je vo výkone trestu odňatia slobody, pretože do garáže sa vlámal v období podmienečného odsúdenia za iný skutok. Za podplácanie policajtov v tejto veci nie je stíhaný.

Dvojica obžalovaných uviedla, že svedok klame, lebo mu sľúbili nízky podmienečný trest.

Pojednávanie s expolicajtmi odročili na október.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Špecializovaný tretný súd v Banskej Bystrici #obžalovaní policajti