Bugára mrzí, že sa koalícii nepodarilo dosiahnuť kompromis

Predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára mrzí, že jeho strane sa nepodarilo dosiahnuť v koalícii všestrannú dohodu. Ako povedal pred novinármi, tlačová beseda ministra školstva Petra Plavčana bola osožná, ale nedokázal vyvrátiť všetky pochybnosti.

16.08.2017 13:43
TK, most hid, Bugar, Foto: ,
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár.
debata (9)

„Ak chce byť vláda dôveryhodná, musí konať. Na ťahu je SNS,“ povedal s tým, že Slovenská národná strana (SNS) je partner, s ktorým sa dá spolupracovať. „Čakáme, ako bude reagovať SNS,“ konštatoval.

Bugár nevie, čo bude robiť SNS. „Treba si normálne sadnúť a povedať, čo a ako,“ uviedol s tým, že partneri sa osobne stretli v utorok večer. Ak by SNS nastolila návrh na odvolanie ministra práce Jána Richtera, musí mať na to dôvody.

Bugár sa dozvedel o odvolaní Plavčana pred brífingom premiéra. Keď sa dozvedel, že Fico chystá mediálne vystúpenie, informoval sa o čo ide. Podľa Bugára Fico pred brífingom komunikoval aj s predsedom SNS Andrejom Dankom.

Zodpovednosťou tejto vlády a teda všetkých partnerov je podľa predsedu Mostu-Híd plnenie programového vyhlásenia vlády. „Preto Most-Híd vstúpil do tejto koalície, aby sa naplnili priority, ktoré sme sľúbili občanom. Akékoľvek zahrávanie sa s dôverou je neprípustné. Od vypuknutia krízy sme sa snažili apelovať na partnerov, aby sme hľadali kompromisné riešenia,“ konštatoval.

Bugár odmieta predčasné parlamentné voľby. „Predčasné voľby by nestabilitu neodvrátili, preto odmietame predčasné voľby. Voľby nie sú riešením pre Slovensko. Destabilizácia nepomôže snahám, aby sme boli v jadre Európskej únie,“ uviedol.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Plavčan