Kotlebovu stranu podporuje 14,2 percenta ľudí, preferencie SNS klesli na 7,2 percenta

24.08.2017 11:40

Ak by sa parlamentné voľby konali v druhej polovici augusta, zvíťazila by strana Smer-SD so ziskom 27,3 percenta hlasov. Získala by tak 44 mandátov.

Na druhom mieste by skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS) so ziskom 16,8 percenta hlasov (27 mandátov) a tretia by bola strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko so ziskom 14,2 percenta voličských hlasov (23 mandátov). Vyplýva to z prieskumu, ktorý robila agentúra Polis Slovakia od 18. do 23. augusta na vzorke 1 220 respondentov. Tí odpovedali na otázku: „Ak by parlamentné voľby boli teraz, najbližší víkend, ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?“ Výsledky prieskumu poskytol Ján Baránek z agentúry Polis Slovakia.

Hnutie OĽaNO-NOVA by volilo deväť percent respondentov, čiže by získalo 15 mandátov. Zhodne, 7,2 percenta hlasov by získali strany Sme rodina – Boris Kollár a Slovenská národná strana (SNS). Získali by tak 12 mandátov. Do parlamentu by sa dostali aj Kresťanskodemo­kratické hnutie (KDH) zo ziskom 5,5 percenta voličských hlasov a Most-Híd, ktorý by volilo 5,2 percenta opýtaných ľudí. Naopak, pred bránami parlamentu by ostali Strana maďarskej komunity (SMK-MKP), ktorú by volilo 4,2 percenta opýtaných, Strana zelených Slovenska (SZS) s podporou 1,3 percenta ľudí a Komunistická strana Slovenska (KSS) s podporou 1,1 percenta respondentov. Voliť by išlo 52 percent ľudí. Nerozhodnutých bolo 22 percent respondentov a voliť by nešlo 26 percent opýtaných.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#prieskum #Marian Kotleba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku