Maďarsko podporí Slovensko v kandidatúre na nové sídlo Európskej liekovej agentúry

Maďarsko podporí slovenskú kandidatúru na presídlenie Európskej liekovej agentúry (EMA). Ministra zdravotníctva Tomáša Druckera o tom oficiálne informoval maďarský minister ľudských zdrojov Zoltán Balog.

14.09.2017 15:52
Európska lieková agentúra Londýn Foto:
Aktuálne sídlo Európskej liekovej agentúry v Londýne.
debata (3)

Ako uviedlo ministerstvo zdravotníctva v tlačovej správe, obaja ministri spolu bilaterálne rokovali počas prebiehajúceho Regionálneho výboru WHO EURO v Budapešti.

Balog zastrešuje v maďarskej vláde zdravotníctvo, školstvo aj kultúru. Obaja ministri sa zhodli aj na podpore spoločných krokov v oblasti koordinovanej liekovej politiky v rámci tzv. iniciatívy fair price, ktorú rozvinulo Poľsko.

"Slovensko a Maďarsko majú mnohé spoločné problémy a preto som navrhol, aby sme začali intenzívnu spoluprácu tak na úrovni vedenia rezortov ako aj na úrovni expertných skupín. Verím, že už čoskoro sa spoločne stretneme v Bratislave. Už v súčasnosti máme veľmi intenzívnu spoluprácu s rezortom zdravotníctva Českej republiky, máme silný potenciál byť prirodzeným integrátorom nášho regiónu,“ zhodnotil Drucker.

Šéf rezortu zdravotníctva sa 11. a 12. septembra zúčastnil na 67. zasadnutí Regionálneho výboru WHO EURO v Budapešti. Ide o pravidelné jesenné stretnutie vrcholných zástupcov a odborníkov členských štátov Svetovej zdravotníckej organizácie európskeho regiónu. Zasadanie sa zameriava na viaceré témy ako napríklad zlepšovanie životného prostredia a zdravia, posilňovanie spolupráce členských štátov na zlepšovaní prístupu k liekom v európskom regióne WHO, či urýchlenie implementácie medzinárodných zdravotných predpisov a posilňovanie laboratórnych kapacít.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #Slovensko #Európska lieková agentúra
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy