Nicholsonová vyzýva Kaliňáka, aby vyšetroval nelegálne psie zápasy

Podpredsedníčka NR SR Lucia Nicholsonová (SaS) upozorňuje, že polícia mala viacero podnetov na psie zápasy, ale nič nezistila.

28.11.2017 11:37
nicholsonova Foto: ,
Podpredsedníčka NR SR Lucia Nicholsonová.
debata (20)

Nicholsonová vyzýva vedenie polície, ministra vnútra a generálnu prokuratúru, aby sa spojili pri vyšetrovaní krutého biznisu, akým sú psie zápasy. Ako uviedla na tlačovej besede, na Slovensku sú skutočnosťou psie zápasy, kde zomierajú stovky, možno tisícky psov, či už pri výcviku alebo zápasoch, na čo upozornila redaktorka jednej z televízií.

„Slovenskej polícii sa ani raz nepodarilo začať trestné stíhanie, aj keď mala niekoľko podnetov,“ povedala s tým, že v Maďarsku sa napríklad podarilo rozbiť niekoľko gangov, ktoré organizovali psie zápasy. „Ide tu o obrovské peniaze, stávky sa pohybujú v státisícoch eur. Ide o týranie tisícok psov,“ zdôraznila Nicholsonová.

Reportérka podľa podpredsedníčky parlamentu disponuje svedectvami ľudí, ktorí upozorňovali štátne orgány na pohrebiská či na týrané psy. „Redaktorka odkryla gang na južnom Slovensku. Má mená podozrivých a svedkov,“ povedala Nicholsonová s tým, že na redaktorku pri tvorbe reportáže strieľali. „Polícia páchateľa prepustila a rieši streľbu ako priestupok. Je načase, aby sa to vyšetrilo,“ uviedla.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #vyšetrovanie #psy #SaS #pes #Lucia Nicholsonová #psie zápasy #zápasy #nelegálne zápasy
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy