Nicholsonová vyzýva Kaliňáka, aby vyšetroval nelegálne psie zápasy

28.11.2017 11:37
nicholsonova
Podpredsedníčka NR SR Lucia Nicholsonová. Autor: ,

Podpredsedníčka NR SR Lucia Nicholsonová (SaS) upozorňuje, že polícia mala viacero podnetov na psie zápasy, ale nič nezistila.

Nicholsonová vyzýva vedenie polície, ministra vnútra a generálnu prokuratúru, aby sa spojili pri vyšetrovaní krutého biznisu, akým sú psie zápasy. Ako uviedla na tlačovej besede, na Slovensku sú skutočnosťou psie zápasy, kde zomierajú stovky, možno tisícky psov, či už pri výcviku alebo zápasoch, na čo upozornila redaktorka jednej z televízií.

„Slovenskej polícii sa ani raz nepodarilo začať trestné stíhanie, aj keď mala niekoľko podnetov,“ povedala s tým, že v Maďarsku sa napríklad podarilo rozbiť niekoľko gangov, ktoré organizovali psie zápasy. „Ide tu o obrovské peniaze, stávky sa pohybujú v státisícoch eur. Ide o týranie tisícok psov,“ zdôraznila Nicholsonová.

Reportérka podľa podpredsedníčky parlamentu disponuje svedectvami ľudí, ktorí upozorňovali štátne orgány na pohrebiská či na týrané psy. „Redaktorka odkryla gang na južnom Slovensku. Má mená podozrivých a svedkov,“ povedala Nicholsonová s tým, že na redaktorku pri tvorbe reportáže strieľali. „Polícia páchateľa prepustila a rieši streľbu ako priestupok. Je načase, aby sa to vyšetrilo,“ uviedla.

#zápasy #vyšetrovanie #SaS #psy #psie zápasy #pes #nelegálne zápasy #Lucia Nicholsonová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
22,99
Sweet červené ruže a alstromérie

Sweet červené ruže a alstromérie

25,99
Farebné vedierko ružové ruže a biele orchidey

Farebné vedierko ružové ruže a biele orchidey

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk