Štvrtou podpredsedníčkou vlády sa stala Gabriela Matečná

29.11.2017 15:27
vlada, matecna
Gabriela Matečná sa stala štvrtou vicepremiérkou vlády SR. Autor: ,

Národniari z SNS prišli s požiadavkou na post vicepremiéra začiatkom septembra v čase koaličnej krízy.

Novou podpredsedníčkou vlády sa v stredu stala ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná. Do funkcie ju vymenoval prezident SR Andrej Kiska. Matečná sa stala štvrtou vicepremiérkou, prvou v histórii samostatnej SR z rezortu pôdohospodárstva.

Národniari prišli s požiadavkou na post vicepremiéra pre niektorého z ministrov nominovaných SNS začiatkom septembra v čase koaličnej krízy. V súčasnosti má vládny kabinet troch podpredsedov. Smer má dvoch, a to Petra Pellegriniho a Roberta Kaliňáka, ktorý je zároveň minister vnútra. Most-Híd má jedného – ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú.

„Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili, že ma dnes pán prezident menoval za podpredsedníčku vlády, konkrétne predsedovi SNS Andrejovi Dankovi a predsedovi vlády Robertovi Ficovi. Pre mňa je to veľká česť a zodpovednosť. Tým, že som sa stala v histórii SR prvým vicepremiérom z rezortu pôdohospodárstva, môžem preniesť témy ako pôda, spotrebiteľ, ochrana zvierat a lesov a mnohé ďalšie na vyššiu úroveň,“ povedala v stredu na brífingu nová podpredsedníčka vlády Gabriela Matečná.

Matečnej pribudli k povinnostiam ministerky pôdohospodárstva aj vicepremiérske, no novej výzvy sa nebojí. „Viedla som zasadnutia rady ministrov v Bruseli, tak zasadnutia vlády určite nebudú témou, z ktorej by som mala mať stres,“ dodala Matečná.

#SNS #vláda SR #vicepremiér #Gabriela Matečná
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku