Kiska ocenil snahu Ravasza pri presadzovaní riešení na vzdelávanie rómskych detí

15.01.2018 19:52
kiska
Prezident SR Andrej Kiska Autor: ,

Prezident očakáva konštruktívne riešenia zamerané napríklad na to, aby umožnili mladým Rómom získať potrebné vzdelanie a príležitosti, ktoré budú prínosom pre nich aj pre celú krajinu.

Prezident SR Andrej Kiska ocenil snahu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity Ábela Ravasza pri presadzovaní systematických riešení, zameraných na vzdelávanie a výchovu mladej generácie rómskych detí, odstraňovanie nelegálnych osád a prácu na komunitnej úrovni. Agentúru SITA o tom informoval poradca prezidenta pre komunikáciu Roman Krpelan po pracovnom rokovaní Kisku s Ravaszom. Naopak, prezident kriticky vníma snahy o represiu voči rómskej menšine bez skutočnej snahy riešiť príčiny problému. Kriminalita v osadách je najmä dôsledkom života v zlých podmienkach, v chudobe, bez vzdelania.

Prezident preto očakáva konštruktívne riešenia zamerané napríklad na to, aby umožnili mladým Rómom získať potrebné vzdelanie a príležitosti, ktoré budú prínosom pre nich aj pre celú krajinu. Zdôraznil, že hoci politici o tejto téme rozprávajú, poctivé ciele, konkrétne záväzky a skutočné riešenia z ich strany chýbajú.

Kiska zároveň pozval zástupcov úradu splnomocnenca na diskusiu venovanú téme Rómov a ich začleňovaniu do spoločnosti, ktorú hlava štátu organizuje vo štvrtok 25. januára v Prešove. Debata bude prvou v sérii aktivít, ktorými chce hlava štátu upozorniť na dôležitosť riešenia tohto problému.

#Ábel Ravasz #Andrej Kiska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Lady farebné trsové ruže a orchidey

Lady farebné trsové ruže a orchidey

39,99
Kytica Zimona 20

Kytica Zimona 20

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk