Bývalého piťovca odsúdili na päť rokov nepodmienečne

Senát ŠTS schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a expiťovcom Dominikom Popaďákom.

25.01.2018 15:21
debata

Trest odňatia slobody na päť rokov nepodmienečne v najmiernejšom väzení uložil dnes senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici pre 34-ročného expiťovca Dominika Popaďáka z Jablonového v okrese Malacky. Senát tak rozhodol po tom, ako schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry a bývalý príslušník bratislavského podsvetia.

Popaďák sa priznal, že členom bratislavskej zločineckej skupiny piťovci bol v rokoch 2008 až 2009 a pôsobil ako člen výjazdu. Išlo o výkonnú zložku zoskupenia, ktorá operatívne riešila rôzne fyzické konflikty, spory a problémy podnikateľov a osôb, platiacich piťovcom výpalné. Popaďák uviedol, že výjazdy plnili aj iné úlohy buď podľa pokynov bosa, alebo jemu podriadených osôb.

Z pojednávacej miestnosti odchádzal Popaďák v sprievode príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže priamo do ústavu na výkon trestu. Neodsedí si však celých päť rokov, iba zvyšok trestu, pretože istý čas strávil vo väzbe po zadržaní. Súd mu uložil aj trest prepadnutia majetku.
debata chyba
Viac na túto tému: #piťovci