Slovenskí ministri riešia s Kubáncami Centrum pre liečbu diabetickej nohy aj ESO

Používanie lieku Heberprot, ktorý získalo Slovensko v rámci deblokácie kubánskeho dlhu, či vybudovanie Centra pre liečbu diabetickej nohy na Slovensku. Aj o tom hovoria predstavitelia slovenskej a kubánskej vlády na Kube.

20.02.2018 18:12
debata (4)

Slovenskú delegáciu vedie minister vnútra Robert Kaliňák (Smer), sú v nej aj minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nom. Smeru) a šéf rezortu financií Peter Kažimír (Smer).

„Hlavnou témou rokovaní je aplikácie lieku Heberprot a vybudovanie Centra pre liečbu diabetickej nohy na Slovensku, ktoré by slúžilo aj pacientom z iných krajín Európy, ako aj ďalšie možnosti vzájomnej spolupráce predovšetkým v oblasti vedy a výskumu,“ uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Drucker sa podľa jej slov stretne s viacerými predstaviteľmi kubánskej exekutívy, predovšetkým s podpredsedom Rady ministrov Ricardom Cabrisasom a ministrom zdravotníctva Robertom Moralesom Ojedom.

S rezortným kolegom sa stretol aj Kaliňák. Ministerstvo vnútra na Kube rieši ESO. O časti reformy prejavili podľa hovorcu rezortu Ivana Netíka záujem Kubánci počas minuloročnej návštevy Slovenska. Kolegovia hovoria aj o spolupráci v oblasti implementácie bezpečnostných technológií, ako aj o vyrovnávaní sa s následkami klimatických zmien. Kaliňák sa už stretol s viacerými ministrami aj s predstaviteľmi polície a hasičov.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Kažimír #Kuba #ESO #Robert Kaliňák #zahraničná cesta #diabetická noha #Tomáš Drucker