Poslankyňa Zimenová: Teraz je dôležité, aby sa demokratické sily spojili

Teraz je dôležité, aby sa demokratické sily spojili a postupovali spoločne, tvrdí nezaradená poslankyňa Národnej rady (NR) SR Zuzana Zimenová.

06.03.2018 10:49
zimenová, petrík, beblavý, Macháčková Foto: ,
Zľava: Simona Petrík, Miroslav Beblavý, Zuzana Zimenová a Katarína Macháčková počas tlačovej besedy.
debata (20)

Vo svojom vyhlásení, o ktorom informovala agentúru SITA tvrdí, že „Robert Fico skončil“ a "teraz musí demokratická opozícia ukázať, že dokáže postupovať spoločne pri hľadaní východiska z tejto čiernej diery, do ktorej sa Slovensko vďaka jeho vládam rúti“.

„Rovnako dôležité je držať sa pravdy, nebáť sa a odmietať násilie. Zachovať pokoj, morálnu prevahu a slušnosť. To musí prevážiť nad klamstvami, táraním o prevrate a nad mobilizáciou populizmu a extrémizmu,“ píše sa vo vyhlásení nezaradenej opozičnej poslankyne bez straníckej príslušnosti.

Prispieť k obnove krajiny môže len vzájomná komunikácia a spolupráca demokratických partnerov. „Nech je nám pri tom etalónom trpezlivosť Angely Merkelovej, ktorá dokázala pol roka viesť rokovania naprieč demokratickým spektrom a hľadať kompromisy v prospech krajiny. Zbrklé snahy byť iba čo najrýchlejšie pri moci sú cestou do pekla, ako to práve potvrdzuje strmý pád tejto koalície,“ dodala vo vyhlásení Zimenová.

Zimenová zároveň pripomenula, že k spoločnému postupu demokratických síl vyzvala už minulý týždeň vo štvrtok, keď spolu s Luciou Ďuriš Nicholsonovou (SaS) a Vierou Dubačovou (nezaradená) pozývala poslankyne parlamentu naprieč demokratickým spektrom na pietny akt, na ktorom vo vestibule NR SR odhalili Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej pamätník od Fera Guldana.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #Zuzana Zimenová #vládna kríza 2018
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy