Republiková rada strany Most-Híd rokuje, otvorených možností je viac

12.03.2018 14:57
most-hid, bugar, zitnanska
V Bratislave rokuje republiková rada strany Most-Híd. Na snímke predseda strany Béla Bugár a ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Autor: ,

Republiková rada koaličnej strany Most-Híd v týchto chvíľach rokuje o ďalšom postupe v rámci koalície. Ako potvrdili viacerí delegáti republikovej rady, možnosti rekonštrukcie vlády či odchod Mosta-Híd z vládnej koalície sú stále otvorené.

Ako pred začiatkom republikovej rady uviedol pred novinármi poslanec NR SR František Šebej, jemu odchod Roberta Kaliňáka z postu ministra vnútra nestačí. Aký bude výsledok rokovania, však nevedel. „Budem žiadať, aby sme odišli z koalície,“ uviedol s tým, že masívna rekonštrukcia vlády podľa neho nie je riešením. „Odchod premiéra je ešte to, čo si viem predstaviť,“ povedal. Most-Híd podľa neho v otázke, čo ďalej, nie je rozdelený na Maďarov a Slovákov. „Delíme sa na tých, čo si myslia, že sa to dá ešte zachrániť, a na tých, čo si to nemyslia,“ uviedol. Na otázku, či je Most-Híd pred rozpadom, odpovedal, že dúfa, že nie je.

Bratislavský okresný predseda Mosta-Híd Rastislav Žitný uviedol, že bratislavskí členovia strany sú za masívnu rekonštrukciu vlády. Trebišovský okres je podľa delegátov z tohto okresu za zotrvanie vo vláde.

Štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák už dlhšie naznačuje svoj odchod z Mosta-Híd. Podľa neho odchod Kaliňáka nie je dostačujúci pre stabilitu. Preto, ak Most-Híd zostane v koalícii, nevylúčil svoj odchod.

Člen poslaneckého klubu Mosta-Híd Andrej Hrnčiar sa vyjadril, že si ide vypočuť rokovanie republikovej rady. Podľa neho je v tejto chvíli všetko otvorené. Odchod Kaliňáka podľa neho mal prísť o čosi skôr. „Ale môže to pomôcť k upokojeniu situácie,“ dodal.

#predčasné parlamentné voľby 2018 #Most-Híd #vládna kríza 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
35,99
Kytica Zimona 24

Kytica Zimona 24

29,99
Elite farebné frézie

Elite farebné frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk