SaS sa podarilo vyzbierať dosť podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze

, 12.03.2018 15:50
Lucia Ďuriš Nicholsonová
Členka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová. Autor: ,

Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) stiahne všetky svoje návrhy zákonov v parlamente a nebude sa zúčastňovať na legislatívnom procese. Ako na tlačovej besede uviedla predsedníčka poslaneckého klubu liberálov Natália Blahová, na rovnaký krok vyzývajú aj poslancov vládnej koalície.

Dôvodom je podľa nej fakt, že hlasmi koaličných poslancov bolo v poslednom období prijatých viacero nekvalitných zákonov, ktoré bolo treba následne upravovať. Podľa Blahovej v súčasnej politickej situácii hrozí, že zákony, ktoré sa v parlament príjmu, budú ešte horšie. Uviedla tiež, že o prerušení legislatívnej činnosti rokujú aj s inými opozičnými poslancami. Výnimkou je len prijatie ústavného zákona o skrátení volebného obdobia," vyhlásila Blahová.

Podľa podpredsedníčky parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej už opozícia vyzbierala dostatok podpisov a podala návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze o vyslovení nedôvery predsedovi vlády Robertovi Ficovi. Predseda parlamentu Andrej Danko by tak schôdzu mal zvolať do siedmich dní. Zároveň vyzvala koaličných poslancov, že nie je neskoro, aby sa v nich prebudilo svedomie a uplatnili ho pri hlasovaní. Podpredseda SaS Ľubomír Galko zopakoval, že odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka malo prísť už dávno a je to nedostatočný krok. „Kaliňák odchádza, ale jeho ľudia a deformácie ostávajú. Riešením situácie je pád vlády a predčasné voľby,“ dodal.

Minister vnútra Robert Kaliňák sa dnes vzdal funkcie. Na sobotňajšom rokovaní predsedov koaličných strán – Mosta-Híd Bélu Bugára a Smeru Roberta Fica, Fico nesúhlasil s okamžitým odchodom Kaliňáka. Po explicitnej požiadavke predstaviteľov Mosta-Híd a v záujme upokojenia situácie pred Republikovou radou Mosta-Híd sa však minister vnútra rozhodol odstúpiť.

#predčasné parlamentné voľby 2018 #SaS #mimoriadna schôdza parlamentu #vládna kríza 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Passion farebné ruže

Passion farebné ruže

54,99
Sweet farebné frézie

Sweet farebné frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk