V obci Teplý Vrch ukradli traja podozriví 54 000 eur

Polícia zadržala troch mužov podozrivých z januárovej lúpeže v rodinnom dome v obci Teplý Vrch v Rimavskosobotskom okrese, pri ktorej bolo odcudzených z trezoru zhruba 54 000 eur. O zadržaní informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

12.03.2018 16:12
debata

„V súvislosti s uvedeným prípadom polícia počas minulého týždňa zadržala troch podozrivých. Ide o 33-ročného, 39-ročného a 54-ročného muža z Banskobystrického kraja. Podľa doteraz získaných informácií, ako aj dôkazového materiálu, mali všetci traja na uvedenom násilnom skutku podiel,“ priblížila Kováčiková.

Na základe získaných dôkazov a vykonaných procesných úkonov bolo podľa jej slov voči všetkým zadržaným mužom vznesené obvinenie. „Tridsaťdeväťročný muž čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu lúpeže v jednočinnom súbehu s prečinom porušovania domovej slobody, 54-ročný muž bol obvinený z obzvlášť závažného zločinu lúpeže a 33-ročný muž čelí obvineniu zo zločinu krádeže v jednočinnom súbehu s prečinom porušovania domovej slobody spáchané formou účastníctva,“ konkretizovala hovorkyňa s tým, že v prípade všetkých troch ide o osoby s kriminálnou minulosťou.

Dodala tiež, že u jedného z obvinených boli zaistené drogy, ktoré sú v súčasnosti predmetom trestného konania na odbore kriminálnej polície. „Zaistená tu bola aj strelná zbraň, ktorá bola použitá pri spáchaní predmetného zločinu. Vyšetrovateľ spracoval podnety na väzobné stíhanie obvinených. Bližšie informácie k prípadu nie je možné v súčasnosti poskytnúť,“ zakončila.

debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #lúpež #rodinný dom #zadržanie #trezor #Rimavská Sobota #podozriví #Teplý Vrch
Flowers