Opozícia uvažuje, že skúsi, či má koalícia v pléne dosť hlasov

13.03.2018 12:03
Boris Kollár
Na snímke Boris Kollár. Autor: ,

Opozícia uvažuje, že na začiatku 28. schôdze Národnej rady SR vyskúša, či má koalícia v pléne dosť hlasov. "Asi spravíme nejakú obštrukciu," povedal po rokovaní poslaneckého grémia šéf Sme rodina Boris Kollár.

Podľa jeho slov parlament ale bude potom rokovať. Predsedníčka klubu OĽaNO Veronika Remišová nechcela byť konkrétnejšia. „Dohodneme sa na spoločnom postupe a budeme informovať,“ povedala.

Poslanec Smeru Ján Podmanický si myslí, že parlament nebude mať problémy rokovať. Odvoláva sa na priebeh v parlamentnom sociálnom výbore. „Výbor normálne rokoval, boli sme uznášaniaschopní. Treba si počkať, či bude plénum uznášaniaschopné. Predpokladám, že áno. Aj takéto situácie sa dajú riešiť s pokojom,“ uviedol.

Poslanci si na úvod schôdze uctia minútou ticha zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Dohodli sa na tom na poslaneckom grémiu.

Na schôdzi tiež dôjde k personálnym zmenám. Mandátu sa ujme Marek Maďarič (Smer), ktorý odstúpil z funkcie ministra kultúry a vracia sa tak do parlamentu ako poslanec. Poslanecký sľub zloží na začiatku schôdze.

Poslanci majú na programe 59 bodov. „Naše návrhy nechávame na programe schôdze, lebo sú dôležité,“ uviedla Remišová.

#predčasné parlamentné voľby 2018 #vražda novinára Jána Kuciaka #vládna kríza 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla červený amarylis vianoce

Perla červený amarylis vianoce

49,99
Passion ružové ruže

Passion ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk