Mikloš: Fico sa zachoval zbabelo, Bugár ma neprekvapil

Premiér Robert Fico (Smer) sa v súčasnej politickej situácii zachoval ako zbabelec a ukázal svoju trúfalosť. Myslí si to bývalý minister financií Ivan Mikloš, ktorý kritizuje Ficove podmienky prezidentovi v rámci jeho demisie.

15.03.2018 13:01
Ivan Mikloš Foto: ,
Exminister financií Ivan Mikloš.
debata (65)

Mikloš povedal, že Fico má síce v tomto formálnu pravdu, keďže má stále za sebou väčšinu v parlamente, no v situácii, v ktorej sa Slovensko nachádza, mu to príde nevhodné.

Exminister financií tvrdí, že vníma fakt, že prezident SR Andrej Kiska požadoval ako jednu z možností rozsiahlu rekonštrukciu vlády. „A odchod Fica a Kaliňáka ňou formálne je, no je ňou aj v skutočnosti vo svetle všetkého, čo v posledných dňoch a týždňoch vyšlo najavo, aj vtedy, ak ich nahradí niekto zo Smeru? Kto je tomu dnes ochotný veriť?“ pýta sa Mikloš.

Je zvedavý, ako sa k tejto veci postaví verejnosť, keďže je podľa neho zjavné, „že to Fico s Kaliňákom chcú vyriešiť tak, že vo všetkom, čo doteraz robili, chcú pokračovať, akurát pekne potichu a z úzadia“.

Mikloša správanie Bélu Bugára (Most-Híd) v súčasnej politickej situácii nezaskočilo. „Žiaľ, Bugár ma neprekvapil,“ uviedol. Odchod Lucie Žitňanskej (Most-Híd) z ministerstva spravodlivosti vníma ako fakt, že „Bugár zrejme prekvapil ju“. „A nie, neplánujem sa vrátiť do politiky,“ dodal Mikloš. Ten je v súčasnosti poradcom ukrajinského premiéra.

65 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Ivan Mikloš #vládna kríza 2018