Policajti zadržali brata Antonina Vadalu

Dozorujúci prokurátor podal návrh na vzatie Sebastiana Vadalu z Trebišova, ktorého vo štvrtok (15.3.) zadržala polícia, do väzby.

16.03.2018 12:47, aktualizované: 16:11
debata (9)

Obvinený je z prečinu nebezpečného vyhrážania a pokračovací prečin výtržníctva, potvrdil hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko.

Sebastiano Vadala (1972) je bratom talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu, ktorý je v Taliansku stíhaný pre drogovú trestnú činnosť. „Dozorujúci prokurátor odôvodnil dôvody väzby obavou, že by obvinený mohol ujsť alebo sa skrývať, pôsobiť na svedkov, a tiež obavou, že bude pokračovať v trestnej činnosti,“ uviedol Filičko. O návrhu na vzatie do väzby bude rozhodovať Okresný súd v Trebišove do 48 hodín od podania návrhu.

Trestné stíhanie v danej veci bolo podľa Filička začaté 14. marca. O deň neskôr vyšetrovateľ vzniesol obvinenie. „Podľa uznesenia o vznesení obvinenia mal obvinený Sebastiano Vadala v dňoch 13. a 14. 9. 2017 fyzický napadnúť poškodeného Martina L. tak, že v jednom prípade ho škrtil a vyhrážal sa mu zabitím a v druhom prípade poškodeného viackrát udrel päsťou do tváre s tým, aby dal pokoj jeho frajerke. Obvinený podal proti uzneseniu o vznesení obvinenia sťažnosť. Túto sťažnosť prokurátor zamietol ako nedôvodnú,“ uviedol hovorca košickej krajskej prokuratúry. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému až trojročný trest odňatia slobody.

Sebastianov brat Antonino Vadala, ktorý sa taktiež usadil na východnom Slovensku, je v Taliansku trestne stíhaný za drogovú činnosť a súd v Benátkach na neho vydal európsky zatýkací rozkaz. Podľa štvrtkového rozhodnutia sudcu košického krajského súdu je v predbežnej väzbe. Antonina Vadalu spomínal vo svojom nedokončenom článku aj zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #Antionino Vadala
Flowers