Pellegrini začal skladať nový kabinet, rokovať bude aj cez víkend

Peter Pellegrini, ktorého prezident Andrej Kiska vo štvrtok poveril zostavením vlády, dnes začal rokovania o zložení nového kabinetu. Rokovania budú pokračovať počas víkendu.

16.03.2018 14:35
Peter Pellegrini. Foto: ,
Peter Pellegrini.
debata (22)

"Už teraz vás môžem uistiť, že to bude vláda, ktorá si zachová svoju jasnú proeurópsku orientáciu, že to bude vláda, ktorá bude pokračovať v dobrých naštartovaných projektoch.

Hlavne ale verím, že to bude vláda, ktorá upokojí situáciu v našej krajine," uvádza sa v stanovisku Pellegriniho, ktoré poskytol jeho poradca Martin Dorčák.

Pellegrini sa zároveň vyjadril aj k podpáleniu straníckej centrály Smeru v Žiline. „Vždy som rešpektoval a budem rešpektovať, aby každý z nás mohol vždy a všade slobodne vyjadriť svoj názor. Dnes som znepokojený tým, čo sa stalo v Žiline, kde sa niekto pokúsil podpáliť stranícku kanceláriu. A preto vás chcem aj takýmto spôsobom všetkých požiadať, aby ste počas stretnutí na námestiach nepodľahli vášňam a silným emóciám, aby ste sa nedali k ničomu vyprovokovať, aby ste si na seba dávali pozor a hlavne aby ste svoj názor vyjadrili slobodne, ale tak, ako sa v demokratických krajinách patrí,“ uviedol ďalej dezignovaný premiér.

Doterajší premiér Robert Fico vo štvrtok poobede odovzdal svoju rezignáciu na post predsedu slovenskej vlády do rúk prezidenta Andreja Kisku. Prezident demisiu prijal. Hlava štátu zároveň poverila zostavením novej vlády doterajšieho vicepremiéra Petra Pellegriniho. Do zostavenia novej vlády zostáva Fico premiérom v demisii.

22 debata chyba
Viac na túto tému: #vláda #Andrej Kiska #Peter Pellegrini #vládna kríza 2018