Zhromaždenia Za slušné Slovensko budú pokračovať aj tento týždeň

Zhromaždenie Za slušné Slovensko bude aj tento piatok na bratislavskom Námestí SNP a v iných mestách Slovenska a vo svete.

20.03.2018 14:16
Za slušné Slovensko v Bratislave Foto: ,
Preplnené Námestie SNP v Bratislave.
debata (61)

Požiadavky organizátorov ostávajú rovnaké – dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov, vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré Kuciak poukázal, a nová dôveryhodná vláda.

Organizátori sa zároveň dištancovali od výtržností, falošných profilov, vyhrážok, údajného platenia ľuďom, aby prišli na námestia, a iných aktivít, ktoré sa snažia iniciatívu Za slušné Slovensko zneužiť.

Organizátori vo svojom dnešnom vyhlásení pripomenuli, že prešiel mesiac od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a mesiac od publikovania článkov o možnom prepojení strany Smer na mafiu a korupčné prostredie.

Na snímke celkový pohľad na dav ľudí počas...
Za slušné Slovensko - na bratislavskom Námestí...
+19Protestné zhromaždenia Za slušné Slovensko v...

„Verejnosť žiada výraznú zmenu, ale k reflexii ani výraznej zmene nedošlo,“ tvrdia organizátori s tým, že dezignovaný premiér Peter Pellegrini v pondelok predložil problematické nominácie, ktorým verejnosť po udalostiach a zisteniach Jána Kuciaka nedôveruje a nedokáže sa s nimi stotožniť.

Tretí týždeň

„Sme presvedčení, že vražda Jána a Martiny, a podozrenia, o ktorých Ján písal, môžu byť vyšetrené, len keď ministerstvo vnútro bude riadiť človek, ktorý je morálne bezúhonný, odborne a kariérne skúsený, vyvoláva bezpodmienečnú dôveru verejnosti, nie je prepojený s odídeným ministrom vnútra Robertom Kaliňákom a odídeným premiérom Robertom Ficom, a je pripravený ihneď realizovať systémové zmeny,“ dodali organizátori zhromaždení Katarína Nagy Pazmány, Peter Nagy, Karolína Farská, Juraj Šeliga, Veronika Bruncková, Tatiana Sedláková, Jakub Kratochvíl.

Zhormaždenia Za slušné Slovensko tak budú pokračovať tretí týždeň po sebe. V ten týždeň, čo sa verejnosť dozvedela o smrti Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, boli pietne podujatia.

61 debata chyba
Viac na túto tému: #protest #vražda novinára Jána Kuciaka #pochod Postavme sa za slušné Slovensko