Portál Finančnej správy je opäť funkčný

, 02.04.2018 12:22, aktualizované: 13:10

Nedostupnosť portálu finančnej správy bol spôsobený výpadkom na strane externého dodávateľa.

Finančná správa Slovenskej republiky na Facebooku uvádza, že portál finančnej správy je opäť plne funkčný a e-služby sú dostupné. Výpadok služieb, ktorý nastal predpoludním už odstránili. Ďakujú za strpenie a ospravedlňujú sa za vzniknuté komplikácie.

Daňové priznanie sa dá podať do utorka 3. apríla vrátane, no Finančnej správe nefungovali elektronické služby. Finančná správa o výpadku informovala na svojom Facebooku. Elektronické podávanie je povinné pre platiteľov DPH a právnické osoby, ktoré sú zapísané v Obchodnom registri.

Živnostníci ešte daňové priznanie nemusia elektronicky podávať. Hovorkyňa Finančnej správy Ivana Skokanová tvrdí, že v pondelok dopoludnia zaznamenali nedostupnosť portálu, ktorá bola spôsobená výpadkom na strane externého dodávateľa. „Túto chybu sme však už odstránili a pracujeme na znovuobnovení elektronických služieb,“ povedala Skokanová.

Daňové priznanie treba podať do 3. apríla, ľudia aj firmy majú čas aj v utorok. Finančná správa posilnila v posledný deň call-centrum, ktoré by malo byť dostupné až do polnoci, ale aj úradné hodiny na daňových úradoch. K dispozícii budú aj mobilné kancelárie v Petržalke, pridali tiež dodatočné miesta na podanie daňové priznanie aj mimo úradov.

#výpadok #portál #Finančná správa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

49,99
Passion červené ruže

Passion červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk