Najvyšší súd ešte neeviduje sťažnosť Antonina Vadalu voči väzbe

05.04.2018 11:36
Košice, súd, Antonino Vadala, predbežná väzba,...
Podnikateľ talianskeho pôvodu Antonino Vadala. Autor: ,

Sťažnosť Antonina Vadalu proti jeho vzatiu do väzby ešte nedorazila na Najvyšší súd SR. Sťažnosť podal Vadala na Krajskom súde v Košiciach, rozhodovať o nej bude práve NS SR.

Košický krajský súd 15. marca vyhovel návrhu prokuratúry a vzal Taliana Antonina Vadalu (1975), žijúceho a podnikajúceho na východe Slovenska, do predbežnej väzby. Krajský prokurátor v Košiciach podal návrh na vzatie do predbežnej väzby Antonina Vadalu, na ktorého európsky zatýkací rozkaz vydal súd v Benátkach 9. marca 2018.

Antonino Vadala je v Taliansku stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami. Podľa obvinenia sa Antonino Vadala od decembra 2013 do decembra 2015 spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky.

Ako uviedol hovorca košickej prokuratúry Milan Filičko, Krajská prokuratúra Košice prostredníctvom slovenského národného zastúpenia v Eujrouste požiadala taliansku stranu o poskytnutie dodatočných informácií v zmysle zákona o európskom zatýkacom rozkaze.

Prokuratúra má 40 dní na to, aby súdu doručila originál zatýkacieho rozkazu s príslušnými dokladmi, ktoré poskytne talianska prokuratúra. Súd potom bude rozhodovať o vydávacej väzbe. Ak prokuratúra potrebné dokumenty nepredloží, bude musieť súd Antonina Vadalu prepustiť.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#sťažnosť #Najvyšší súd SR #Antionino Vadala
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku