Chorých na chrípku ubudlo

06.04.2018 13:46
chrípka, choroba, SARI, lekár, liečenie,
Ilustračné foto. Autor:

Počet chorých na akútne respiračné ochorenia (ARO) v tomto týždni v porovnaní s tým predchádzajúcim klesol.

Ako informoval hlavný hygienik Ján Mikas, lekári nahlásili 36 052 akútnych respiračných ochorení a chorobnosť oproti predchádzajúcemu týždňu klesla o 9,4 percenta. Najviac chorých bolo v Trenčianskom kraji, najmenej v Banskobystrickom.

Najčastejšie postihli respiračné ochorenia deti do päť rokov. Komplikácie zaznamenali v 764 prípadoch. Medzi najčastejšie komplikácie patrili zápaly prínosových dutín (416), zápaly stredného ucha (221) a zápaly pľúc (127).

Lekári v tomto týždni nahlásili aj 2 937 chorých na chrípku a chrípke podobné ochorenia, čo predstavuje 8,1 percenta z celkového počtu hlásených ARO. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom chorobnosť klesla o 23,7 percenta. Najviac chorých bolo v Trnavskom kraji, najmenej v Bratislavskom. Na chrípku boli najviac choré deti do päť rokov. V 14. kalendárnom týždni bol na Slovensku aj jeden prípad SARI. Išlo o 62-ročnú ženu z Košického kraja.

Pre chorobu prerušili vyučovanie v jednej materskej škole v Košickom kraji.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#choroba #chrípka #ochorenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku