Bašternákovi hrozí za vratky DPH minimálne sedem rokov

10.04.2018 16:28
bašternák Rozostavaná vila na Hummelovej
Pohľad na rozostavanú vilu podnikateľa Ladislava Bašternáka na Hummelovej ulici v Bratislave. Autor: ,

Podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi hrozí v prípade neoprávnenej vratky DPH až sedemročné väzenie.

Uvádza to Denník N. Obžalobou prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) pre trestný čin neodvedenia dane a poistného, ktorá sa týka vyplatenia DPH spoločnosti BL 202 v súvislosti s kúpou bytov v komplexe Five Star Residence, sa zaoberá Okresný súd Bratislava II.

Denník informuje, že prípad bude pojednávať sudkyňa Mária Szabóová, ktorú do funkcie sudkyne vymenoval prezident Andrej Kiska v roku 2015.

Podľa hovorcu Krajského súdu v Bratislave Pavla Adamčiaka vykoná súd prvotné úkony v zmysle ustanovení Trestného poriadku doručovanie obžaloby.

„Zároveň sa senát popri rozhodovaní aj v iných trestných veciach bude oboznamovať so spisovým materiálom v tejto veci. Až po dôkladnom oboznámení sa s vecou a so spisom môže senát v zmysle Trestného poriadku určiť ďalší procesný postup v predmetnej trestnej veci,“ uviedol Adamčiak.

Tento prípad môže byť iba začiatkom. „Ak by sa však vyšetrili aj ďalšie tri prípady, v ktorých Ladislav B. figuruje, môže dostať trest až 12 rokov“, uvádza denník.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Ladislav Bašternák #kauza Bašternák #vratky z DPH
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku