Vydali európsky aj medzinárodný zatykač na Róberta Okoličányho

Sudca Špecializovaného trestného súdu vydal európsky aj medzinárodný zatýkací rozkaz na odsúdeného Róberta Okoličányho. Ako ďalej informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, súd vydal aj európsky zatýkací rozkaz na odsúdeného Jozefa Leška.

04.05.2018 14:16
okoličány Foto: ,
Na archívnej snímke Róbert Okoličány.

Najvyšší súd SR potvrdil 11. apríla doživotný trest pre šéfa východoslovenskej zločineckej skupiny Róberta Okoličányho. Jeho a ďalších členov skupiny uznal súd za vinných z viacerých skutkov vrátane zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, niekoľkých vrážd, násilných útokov, vydierania, nedovoleného ozbrojovania alebo krádeží áut.

Doživotné tresty dostali aj členovia skupiny Róbert Nigut a Jaroslav Potučko. Obžalovaní boli v tomto prípade stíhaní na slobode. Róbert Nigut je zase dlhodobo na úteku. Viacerých členov skupiny vrátane Potučka sa polícii už podarilo doručiť do výkonu trestu. Samotný Okoličány do väzenia nenastúpil a polícia po ňom pátra. Rovnako sa nástupu na výkon trestu vyhýba aj Jozef Leško. Ten si má vo väzení odpykať 24 a pol roka.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #medzinárodný zatykač #Róbert Okoličány #európsky zatykač