Náraz dodávky do piliera na D2 si vyžiadal život vodiča

07.05.2018 11:15

Náraz nákladnej dodávky do mostného piliera na diaľnici D2 si v pondelok vyžiadal život vodiča. Policajti diaľničného oddelenia Malacky príčiny a okolnosti dopravnej nehody vyšetrujú. Diaľnica v smere do Českej republiky je aktuálne neprejazdná. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Lucia Mihalíková.

Oznámenie o dopravnej nehode podľa jej slov polícia prijala krátko pred 09.00 h a na miesto sa ihneď dostavili všetky záchranné zložky.

"Podľa dostupných informácií z miesta dopravnej nehody vodič úžitkovej dodávky značky Iveco Daily s evidenčným číslom vozidla Českej republiky z doposiaľ presne nezistených príčin narazil do mostného piliera nachádzajúceho v úseku km 21 diaľnice za Malackami v smere na Kúty.

Pri náraze utrpel vodič zranenia, ktorým na mieste podľahol," uviedla Mihalíková s tým, že na zistenie prítomnosti alkoholu u vodiča bol nariadený odber krvi.

Podľa hovorkyne KR PZ je diaľnica D2 v smere do Českej republiky v súčasnosti neprejazdná. Hliadky dopravnej polície zabezpečujú odklon dopravy smerom cez Malacky.

#dopravná nehoda #diaľnica D2
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku