Fico sa stal šéfom poslaneckého klubu Smeru. Ukazuje strane, kto je pán, hovorí Baránek

Predseda Smeru Robert Fico sa dnes stal novým predsedom poslaneckého klubu Smeru v parlamente.

08.05.2018 17:57
Kiska Fico Foto:
Prezident Andrej Kiska prijíma demisiu Roberta Fica.
debata (112)

Do funkcie, v ktorej vystriedal Martina Glváča ho dnes zvolili poslanci Smeru na zasadnutí poslaneckého klubu v Častej Papierničke.

Pred voľbou Fica sa Glváč vzdal svojej doterajšej funkcie. Glváč spolu s Miroslavom Čížom a Tiborom Glendom boli zvolení za podpredsedov poslaneckého klubu. O funkciu podpredsedu po dnešnej voľbe prišiel Dušan Jarjabek.

Fico v apríli po straníckom sneme oznámil, že chce mať väčšiu mieru zodpovednosti v NR SR. Ako povedal, chce podstatne viac koordinovať prácu poslaneckého klubu. „Chcem dávať dohromady a koordinovať návrhy vlády a klubu. Chcem rozbehať poslanecký klub,“ vyhlásil. „Nechcem sedieť v parlamente len ako poslanec. Chcem sedieť v parlamente, ale s väčšou mierou zodpovednosti,“ uviedol vtedy Fico.

Hodnotenie analytika

Podľa analytika Jána Baránka musí Fico ukázať, že nebude zbytočný. Baránek pripomenul slová Fica, ktoré povedal Andrejovi Kiskovi, že nikam neodchádza. „Asi to dokazuje. A aj v rámci Smeru potrebuje ukázať, kto je v strane pán,“ uviedol Baránek s tým, že tomu zodpovedajú aj ďalšie kroky, ako bola zmena stanov strany Smer.

„Teda nielen verbálne, ale aj skutkami si posilňuje pozíciu. Týmto dáva posolstvo, že nielen on urobil chyby, ale že bola chyba aj v pasívnom poslaneckom klube,“ myslí si Baránek, podľa ktorého Ficove predsedanie klubu môže ukázať, či klub je jednotný, keď sa ho bude snažiť rozhýbať. „Môže to byť test súdržnosti poslaneckého klubu,“ konštatoval.

112 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #parlament #Smer
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy