Minister obrany Gajdoš si uctil obete druhej svetovej vojny pod Muránskym hradom

19.05.2018 18:06
Peter Gajdoš
Minister obrany Peter Gajdoš. Autor: ,

Minister obrany Peter Gajdoš sa dnes pod zrúcaninami Muránskeho hradu zúčastnil na pietnej spomienke pri príležitosti 73. výročia ukončenia druhej svetovej vojny.

Ako ďalej informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková, pamiatku obetí doteraz najničivejšieho konfliktu v dejinách ľudstva si uctil aj účasťou na pochode na Muránsky hrad.

„Budovanie tradícií je jednou z priorít nášho rezortu v zmysle Programového vyhlásenia vlády SR, ako aj napĺňaním programu Slovenskej národnej strany. Preto jednoznačne podporujeme takéto podujatia, kde si spoločne s miestnymi obyvateľmi môžeme uctiť pamiatku obetí druhej svetovej vojny a vyjadriť vďaku hrdinom, ktorým vďačíme za to, že dnes žijeme v slobode a v mieri,“ povedal Gajdoš.

Aka doplnil poslanec parlamentu za Slovenskú národnú stranu Radovan Baláž, ktorý sa na pietnej spomienke tiež zúčastnil, je veľmi dôležité pripomínať ľuďom históriu. “A preto som rád, že dnes prišlo veľa mladých ľudí a aj detí a vieme im priblížiť to, čo sa v minulosti stalo, aby sme sa tomu do budúcnosti vyvarovali a ľudia sa nenechali zlákať tými, ktorí popierajú princípy demokracie. Takýchto akcií by malo byť určite čo najviac,” povedal.

Veľká lúka, na ktorej na pietna spomienka uskutočnila, slúžila v čase Slovenského národného povstania ako záložná letisková plocha. Povstalecké jednotky na ňu umiestnili zastaranú vojenskú techniku, čím uvoľnili priestor pre aktivity povstania na letisku Tri Duby (Sliač). Navyše, útoky nacistickej Luftwaffe boli často smerované na tieto ciele, čo uľahčilo pôsobenie Kombinovanej letky letiska Tri Duby.

#Peter Gajdoš #pamiatka #druhá svetová vojna
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Kytica Zimona 22

Kytica Zimona 22

18,99
Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk