Polícia rieši v súvislosti so smrťou Filipínca aj nenávistné prejavy

07.06.2018 14:23

V súvislosti so smrťou Filipínca Henryho Acordu zaznamenala polícia nenávistné až extrémistické prejavy na internete, ktorými sa zaoberá. "Nie je možné ich konkretizovať, aby nebolo zmarené vyšetrovanie," uviedla polícia na sociálnej sieti. Policajný zbor zároveň upozorňuje všetkých občanov, že akýmikoľvek nenávistnými prejavmi sa bude zaoberať podľa príslušných zákonov.

V sobotu 26. mája v skorých ranných hodinách došlo na Obchodnej ulici v Bratislave k incidentu medzi dvoma mužmi, ktorý sa skončil fyzickým napadnutím jedného z nich, Filipínca Henryho Johna Seraficu Acordu.

Ten podľa medializovaných informácií bránil dve ženy, ktoré obťažoval 28-ročný Juraj H. z Dunajskej Stredy. Napadnutý Filipínec na následky zranení spôsobených mimo iného kopnutím do hlavy v nemocnici zomrel. Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I v pondelok na neverejnom zasadnutí vzal Juraja H., obvineného z trestného činu zabitia, do väzby.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#polícia #rasová nenávisť #útok na Filipínca
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku