Rozlúčka s Filipíncom Henrym

Viacerí členovia filipínskej komunity mali oblečené tričká s fotografiou Henryho a biblickým citátom „Neexistuje väčšia láska, ako položiť život za priateľa.

09.06.2018 16:11 , aktualizované: 18:29
Filipínec, Henry, rozlúčka Foto: ,
Na snímke rozlúčka s Filipíncom Henrym Acordom v Kostole sv. Ladislava v Bratislave 9. júna 2018.
debata (66)

Rodina, priatelia a ďalšie desiatky ľudí sa dnes na svätej omši v bratislavskom kostole Sv. Ladislava rozlúčili so zabitým Henrym Acordom. Kňaz vo svojej kázni v anglickom jazyku zdôraznil, že hoci žil roky v meste, pre ktoré bolo násilie vrátane rasového bežné, teda v Detroite, tragická udalosť v Bratislave ho prekvapila.

„Nikdy by som si nepomyslel, že jeden muž spôsobí takú hlbokú stigmu na našej duši," povedal s poukazom na obvineného Juraja H. Pravá tvár mesta a spoločnosti sa však podľa kňaza ukázala s vlnou solidarity a podpory rodine zosnulého Henryho. Ten podľa kňaza urobil to, čo bolo správne.

„Ďakujeme, Henry, za to, že si sa postavil za tvoje priateľky. Tvoja obeta nás prebudila," povedal. Ako dodal, dúfa, že Juraj H. pustí do svojho života Krista, ktorý „vytlačí tie vášne, ktoré ho viedli k spáchaniu zločinu". Viacerí členovia filipínskej komunity mali oblečené tričká s fotografiou Henryho a biblickým citátom „Neexistuje väčšia láska, ako položiť život za priateľa". Telo zosnulého a pozostalých by malo na Filipíny dopraviť lietadlo letky ministerstva vnútra.

Tvoja obeta nás prebudila, povedal na rozlúčke kňaz

V sobotu 26. mája v skorých ranných hodinách došlo na Obchodnej ulici v Bratislave k incidentu medzi dvoma mužmi, ktorý sa skončil fyzickým napadnutím jedného z nich, Filipínca Henryho Johna Seraficu Acordu. Ten podľa medializovaných informácií bránil dve ženy, ktoré obťažoval 28-ročný Juraj H. z Dunajskej Stredy. Napadnutý Filipínec na následky zranení spôsobených mimo iného kopnutím do hlavy v nemocnici 31. mája zomrel. Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I v pondelok na neverejnom zasadnutí vzal Juraja H., obvineného z trestného činu zabitia, do väzby.

66 debata chyba
Viac na túto tému: #posledná rozlúčka #útok na Filipínca