Národnému onkoústavu bude šéfovať Tomáš Alscher

Vo výberovom konaní na post šéfa Národného onkologického ústavu (NOÚ) uspel Tomáš Alscher, ktorý ústav dočasne viedol po odchode Jozefa Valockého.

21.06.2018 15:47
Tomáš Alscher Foto: ,
Generálny riaditeľ Národného onkologického ústavu v Bratislave Tomáš Alscher.
debata (3)
Tomáš Alscher. Foto: nou.sk
Tomáš Alscher Tomáš Alscher.

Tomáš Alscher pôsobil v pozícii ekonomického riaditeľa, vo vedení ústavu je celkovo šesť rokov. Ako informovalo na svojej stránke ministerstvo zdravotníctva, do výberového konania sa v stanovenom termíne prihlásili traja uchádzači, jeden uchádzač sa nezúčastnil písomnej formy výberového konania. „Výberového konania sa zúčastnili dvaja uchádzači, ktorí splnili predpoklady a požiadavky zriaďovateľa,“ uviedol rezort.

Záverečné hodnotenie sa uskutočnilo 21. júna, v rámci neho výberová komisia zhodnotila výsledky uchádzačov výberového konania (písomné overenie odborných znalostí uchádzačov a projekty stratégie rozvoja organizácie) pridelením bodov na individuálnych hodnotiacich hárkoch a na základe sumárneho súčtu bodov.

Z čela NOÚ odišiel Jozef Valocký po tom, ako sa ústav dostal do personálnych problémov a musel odkladať operácie. Na podobné personálne problémy upozorňovali zamestnanci aj na predchádzajúcom pôsobisku Valockého v nitrianskej fakultnej nemocnici, kde takisto zastával pozíciu generálneho riaditeľa.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Národný onkologický ústav #NOÚ #Jozef Valocký #Tomáš Alscher