Čo robia Putinovi motorkári na Slovensku? SaS sa chce Sakovej pýtať na Nočných vlkov

15.07.2018 12:47
Noční vlci, Slavín
Noční Vlci prišli kladú vence k pomníku sovietskych vojakov na Slavíne. Autor: ,

Poslanci SaS sa plánujú na rokovaní brannobezpečnostného výboru parlamentu pýtať ministerky vnútra Denisy Sakovej na ruský motorkársky gang Noční vlci, ktorý si mal zriadiť v obci Dolná Krupá pri Trnave svoju základňu.

„Na najbližšom zasadnutí výboru sa budeme pýtať ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer), čo o tejto základni vie. Keďže je o tejto skupine známe, že je paramilitantnou organizáciou s väzbami na ruského prezidenta Putina, očakávame, že zareaguje aj ministerstvo zahraničných vecí,“ uviedla najsilnejšia opozičná strana.

Poslanci sa mienia pýtať na spoluprácu slovenských občanov s touto organizáciou. „Predpokladáme, že Slovenská informačná služba bola v tejto záležitosti aktívna a že informácie mala. Pýtame sa ministerky, prečo naše orgány nekonali, ak týmito informáciami disponovali,“ doplnil Milan Laurenčík.

Podľa SaS základňa Nočných vlkov na Slovensku značí, že Kremeľ a jeho spojenci vnímajú Slovensko ako slabý článok v NATO a EÚ. Liberáli z toho vinia vládu a najmä šéfa parlamentu Andreja Danka (SNS).

„To je vizitka tejto vlády. Osobitne predsedu parlamentu Andreja Danka, bývalého premiéra Roberta Fica (Smer) a ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smeru), ktorý sa nikdy dôrazne nevzoprel napríklad Dankovmu rečneniu v Dume či jeho poklonkovaniu sa Rusku,“ doplnili liberáli.

„Sulík a SaS majú paniku z jesene zo svojich preferencií, tak vymýšľajú témy napríklad aj o Nočných vlkoch. SaS nezachráni už však ani to, že pán Sulík núka post šéfa strany SaS Andrejovi Kiskovi,“ reagovala SNS prostredníctvom riaditeľky kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzany Škopcovej.

#SaS #Smer #Noční vlci #Denisa Saková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku