Klienti skrachovanej cestovky Albania Travel sú už doma

26.07.2018 09:43
SR MV dovolenkári Albánsko CK úpadok lietadlá POX
Slovenskí dovolenkári cestovnej kancelária Albania Travel, ktorí prileteli troma lietadlami Ministerstva vnútra SR z Albánska na letisko Poprad – Tatry. Autor: ,

Dovolenkári cestovnej kancelárie Albania Travel, ktorá vyhlásila v utorok ukončenie svojej činnosti, prileteli v stredu večer na popradské letisko. Do Albánska po nich prišli tri lietadlá Ministerstva vnútra SR.

V Tirane v Albánsku bolo spolu 84 slovenských občanov, ktorí pre úpadok cestovnej kancelárie nemali možnosť odísť späť na Slovensko.

„Rezort vnútra bol kontaktovaný s požiadavkou o pomoc prostredníctvom asistenčnej služby poisťovne, ktorá zároveň aj preplatí všetky náklady na prevoz dovolenkárov,“ priblížil hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov.

Rezort vysla svoje lietadlá pre dovolenkárov v stredu o 18.00 h.

Cestovná kancelária Albania Travel z Popradu má uzatvorené poistenie pre prípad úpadku v poisťovni Uniqa. „Od utorkových neskorých večerných hodín sme sa snažili zabezpečiť letecký prevoz 84 klientov Albania Travel z Albánska, ktorí nemohli odletieť domov pre úpadok cestovnej kancelárie, ktorá mala u nás uzatvorené poistenie pre prípad úpadku cestovnej kancelárie,“ uviedla PR špecialistka poisťovne Beata Lipšicová.

Náklady uhradí Uniqa

Poisťovňa sa podľa jej slov prioritne snažila zabezpečiť prevoz prostredníctvom komerčných letov. „Zabezpečiť náhradné lety pre skupinu 84 klientov v top dovolenkovej sezóne bolo však komplikované. Keďže našou prioritou bolo dostať dovolenkárov domov čo najskôr, v stredu v skorých popoludňajších hodinách sa nám nakoniec podarilo zabezpečiť prevoz z Tirany do Popradu niekoľkými lietadlami letky Ministerstva vnútra SR,“ vysvetlila Lipšicová.

„Náklady na prevoz vládnym špeciálom bude v plnej výške hradiť Uniqa poisťovňa,“ zdôraznila Lipšicová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#cestovná kancelária #Poprad #Albánsko #Albania Travel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku