Pri dopravnej nehode na D1 pri Piešťanoch sa zranili aj tri deti

Tri deti boli medzi sedmičkou zranených pri dopravnej nehode ôsmich osobných áut, ku ktorej došlo v stredu (29.8.) večer na diaľnici D1 v katastri Piešťan. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla odborná inšpektorka Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Júlia Kedrová.

30.08.2018 09:03
Piešťany D1 HaZZ dopravná nehoda diaľnica Foto: ,
Tri deti boli medzi sedmičkou zranených pri dopravnej nehode ôsmich osobných áut, ku ktorej došlo na diaľnici D1 v katastri Piešťan v smere do Trnavy.
debata (4)

Zasahujúci hasiči z Piešťan a Nového Mesta nad Váhom vyslobodili zranené osoby z havarovaných vozidiel pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia. „Zraneným osobám poskytli predlekársku prvú pomoc a odovzdali ich do starostlivosti záchrannej zdravotnej služby, na vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia,“ uviedla Kedrová.

Po zdokumentovaní miesta udalosti príslušníkmi polície miesto nehody v spolupráci s pracovníkmi Národnej diaľničnej spoločnosti očistili od vytečených prevádzkových kvapalín a zvyškov po dopravnej nehode a pomohli autá naložiť na vozidlá odťahovej služby. „V dôsledku dopravnej nehody bola diaľnica D1 v úseku z Hornej Stredy do Piešťan dočasne uzatvorená,“ doplnila inšpektorka.

Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti informovala, že stav jedného dieťaťa je veľmi vážny a že nehodu pravdepodobne zavinil vodič, ktorý nafúkal viac ako jedno promile.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #D1 #Piešťany #dopravná nehoda #hromadná nehoda