Niektorým vysielateľom boli udelené pokuty v celkovej výške 29 000 eur

12.09.2018 20:47

Rada pre vysielanie a retransmisiu uložila pokutu 20 000 eur vysielateľovi MAC TV s.r.o. (programová služba JOJ PLUS) za porušenie zákona o vysielaní a retransmisii, konkrétne pre počet prerušení programu reklamou.

Ako ďalej informovala hovorkyňa rady Lucia Michelčíková, pokutu rada vyrubila v súvislosti s vysielaním programu Život je boj 30. januára tohto roka. Pokuta sa rovnako vzťahuje na vysielací čas vyhradený reklamným šotom v súvislosti s vysielaním 30. januára v čase 20:00 – 20:59, 21:00 – 21:59 a 22:00 – 22:59.

Pokutu vo výške 8 000 eur rada uložila rovnako vysielateľovi MAC TV s.r.o. (programová služba JOJ) za porušenie zákona pokiaľ ide o ochranu maloletých. K porušeniu zákona podľa rady došlo 28. februára tohto roka o cca 13:37 a o cca 14:39 tým, že odvysielal programy Policajti v akcii, ktoré označil ako nevhodné pre maloletých divákov do 12 rokov, napriek tomu, že obsahovali slovnú agresivitu, expresívne a vulgárne vyjadrovanie, pre ktoré mali byť klasifikované ako nevhodné pre maloletých divákov do 15 rokov.

Rada zároveň udelila licenciu na celoplošné digitálne vysielanie televíznej programovej služby Televízia SLOVAN spoločnosti Televízia SLOVAN, s.r.o., Martin a licencie na regionálne digitálne vysielanie televíznych programových služieb TELEVÍZIA ZEMPLÍN, TELEVÍZIA HLIVIŠTIA a TELEVÍZIA SOBRANCE spoločnosti LOGOS MEDIA, s.r.o., Michalovce.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pokuty #Rada pre vysielanie a retransmisiu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku