Naďalej je podľa neho v hre možnosť okresať výrokovú imunitu poslancov o antisemitské prejavy. Šéf parlamentu priznáva, že siahnuť na poslaneckú imunitu nie je ľahké, ale v tomto prípade si myslí, že je to potrebné.
Danko spomína okresanie imunity najmä v súvislosti s ĽSNS, ktorej poslanci podľa jeho slov zneužívajú imunitu na šírenie napríklad antisemitských prejavov. „Títo poslanci pochopili, že keď majú imunitu v pléne, môžu rozprávať čokoľvek,“ poznamenal.
Predseda parlamentu by chcel, aby poslanci neboli imunitou chránení v prípade, že by šírili antisemitizmus, urážali iné štáty, národnosti či útočili na holokaust. „Mohli by sme sa zhodnúť, že keď niekto šíri takéto myšlienky, tak to nie je v poriadku,“ doplnil Danko.
V súvislosti s „kotlebovcami“ hovoril v posledných dňoch aj o potrebe antifašistických opatrení. O antifašistických opatreniach hovorili traja najvyšší ústavní činitelia prezident Andrej Kiska, šéf parlamentu Andrej Danko a premiér Peter Pellegrini (Smer) s predstaviteľmi politických a spoločenských inštitúcií na diskusii v Banskej Bystrici. Zhodli sa na ich potrebe.