V prípade vraždy Jána Kuciaka obvinili už štvrtú osobu

V prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej obvinili aj Alenu Z., ktorú zadržali v Komárne.

, , 29.09.2018 09:55, aktualizované: 20:00
Kolarovo Kuciak polícia Foto: ,
Policajti počas zásahu v Kolárove.
debata (306)

„Môžeme potvrdiť, že v predmetnej trestnej veci bolo proti osobe A.Z. vznesené obvinenie za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy formou účastníctva. Vyšetrovateľ predložil prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry podnet na podanie návrhu na vzatie uvedenej osoby do väzby. O podnete rozhodne prokurátor v zákonnej lehote,“ informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

O jej väzbe sa bude rozhodovať v nedeľu.

Polícia 44-ročnú ženu zadržala v piatok (28.9.) v Komárne, večer ju previezli do Nitry. Vie dobre po taliansky a podľa obyvateľov tlmočila aj pre Mariana Kočnera.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry už podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) návrh na väzbu na tri osoby obvinené, potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. O prípadnom väzobnom stíhaní bude v nedeľu 30. septembra o 13:00 rozhodovať ŠTS, pracovisko v Banskej Bystrici, a to sudca pre prípravné konanie.

V prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej obvinili tri osoby (T. S, M. M., Z. A.) za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy. Pôvodne zadržali osem podozrivých osôb, po ich vypočutí piatich prepustili.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Prokurátor nedávno uviedol, že dvojnásobná úkladná vražda súvisela s Kuciakovou prácou.

Polícia vo štvrtok (27.9.) ráno zadržala podozrivé osoby, policajná akcia v Kolárove trvala celý deň, zasahovalo 55 elitných kukláčov. Pre políciu a dozorujúceho prokurátora plynula od štvrtka rána 48-hodinová lehota na podanie návrhu na väzobné stíhanie. Sudca má od podania návrhu 72 hodín na rozhodnutie, či podozrivých pošle do väzby. Po rozhodnutí sudcu majú obvinení alebo prokurátor právo odvolať sa voči rozhodnutiu. V takom prípade bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

306 debata chyba
Viac na túto tému: #vražda novinára Jána Kuciaka