Bývalý vyšetrovateľ Vačok: Usvedčiť objednávateľa je náročnejšie

, 02.11.2018 17:00
vacok
Advokát a bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok odpovedá na otázky Zuzany Martinákovej v relácii Ide o Pravdu. Autor: ,

O stratenej časti súdneho spisu, ale aj o najnovších informáciách o vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej či o vynášaní informácií z vyšetrovacieho spisu hovoril v relácii TV Pravda Ide o pravdu advokát a bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok.

So zmiznutím časti súdneho spisu zatiaľ Vačok ako advokát osobnú skúsenosť nemá. Je to však veľmi vážna vec a treba to vyšetriť, upozornil. „Tým, že niekto odstránil časť spisu, sa určite dopustil vážneho trestného činu z dôvodu, že chce mariť spravodlivosť a pomôcť páchateľovi. Mali by sa tým zaoberať orgány činné v trestnom konaní a zisťovať, kto je za takéto konanie zodpovedný,“ hovorí bývalý vyšetrovateľ takmer o 300 zmiznutých stranách súdneho spisu v kauze Technopol.

Bývalý policajný vyšetrovateľ zodpovedal aj otázky k aktuálnej situácii vyšetrovania februárovej dvojnásobnej úkladnej vraždy. „Usvedčiť páchateľa, ktorý trestný čin vykonal, je tiež zložité, ale určite je to jednoduchšie ako usvedčiť objednávateľa,“ hovorí Vačok o postupe vo vyšetrovaní dvojnásobnej vraždy.

Viac v relácii Zuzany Martinákovej Ide o pravdu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Marian Kočner #kauza Technopol #Peter Vačok #vražda novinára Jána Kuciaka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku