Na úhradu výdavkov po povodniach uvoľnila vláda vyše milión eur

12.12.2018 10:59

Na úhradu výdavkov spojených s povodňami v období od januára do konca júna tohto roku vyčlenila vláda na stredajšom rokovaní viac ako 1.103.604 eur z kapitoly Všeobecnej pokladničnej správy.

Z tejto sumy vyše 1.023.782 eur bude určených na úhradu výdavkov vynaložených na vykonávanie povodňových zabezpečovacích prác. Ďalších vyše 79.822 eur bude smerovať na úhradu výdavkov za povodňové záchranné práce.

„Povodne na území SR spôsobili škody vo výške viac ako 318.622 eur, z toho boli škody na majetku fyzických osôb 46.345 eur, na majetku právnických osôb a fyzických osôb – podnikateľov 3500 eur a na majetku štátu viac ako 268.777 eur,“ uvádza sa v materiáli.

Počas zimných mesiacov sa vyskytli povodne z topenia sa snehu a zo zrážok v podobe dažďa a snehu najmä v Košickom kraji. V jarných mesiacoch prevažovali povodne na území Žilinského, Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja. Zapríčinené boli výdatnými a trvalými zrážkami vo forme dažďa, ktoré spôsobili vzostupy vodných hladín. V priebehu leta dominovali povodne zapríčinené prívalovými dažďami. Z geografického hľadiska vznikali tieto povodne v prevažnej väčšine na území severného, stredného a východného Slovenska.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#povodne #vláda SR
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku