Alena Zs., obvinená z objednania vraždy Kuciaka, ostáva vo väzbe

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici nevyhovel žiadosti Aleny Zs. z Komárna o prepustenie z väzby. Obvinenú stíhajú ako objednávateľku úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka. Rozhodnutie nie je právoplatné.

17.12.2018 16:44
SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Foto: ,
Obvinená Alena Zs. (uprostred) počas príchodu na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici.
debata (9)

Alenu Zs. spolu s Tomášom Sz., Miroslavom M. a Zoltánom A. vzal sudca do väzby 30. septembra. Stíhajú ich za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a za ďalšie trestné činy. Dôvodom na väzbu je možná obava, že by obvinení pokračovali v trestnej činnosti, mohli sa skrývať a ovplyvňovať svedkov. Verdikt potom potvrdil i Najvyšší súd SR. Alena Zs. je prvá z obvinených, ktorá využila možnosť podať žiadosť o prepustenie z väzby.

Novinára a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Odmena za dvojnásobnú vraždu novinára a jeho partnerky bola 50-tisíc eur v hotovosti a ďalších 20-tisíc eur bolo odpustenie dlhu. Za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy hrozí páchateľom trest odňatia slobody od 20 do 25 rokov, alebo na doživotie.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #vražda novinára Jána Kuciaka #Martina Kušnírová