Zaútočia eurovoľby opäť na rekord v neúčasti?

, 03.01.2019 06:00
eurovoľby 2014
Ilustračné foto. Autor: ,

Záujem o voľby do Európskeho parlamentu býva u Slovákov najnižší spomedzi všetkých typov volieb. Europoslancov si budeme voliť v máji.

Termín je naprieč celou úniou stanovený na 23. až 26. mája, na Slovensku pôjdeme k urnám zrejme v sobotu 25. mája. Pred piatimi rokmi prišlo k eurovoľbám iba 13,05 percenta voličov, čo bola vôbec najnižšia účasť v spoločenstve. Spomedzi mladých ľudí prišlo voliť len 6 percent voličov.

Hrozí, že inak to nebude ani teraz. Podľa posledného prieskumu Eurobarometra sa chystá v eurovoľbách voliť iba 14 percent Slovákov, čo by znamenalo druhú najnižšiu účasť v únii. Slovensko by malo mať v nadchádzajúcom období 14 europoslancov, čo je o jedného viac, ako má teraz. Priemerne chodí v členských štátoch voliť zastupiteľov do Európskeho parlamentu 31 percent občanov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#19 udalostí roka 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku