Uvoľnený ľad z nákladiaka rozbil sklo na okoloidúcom aute a zranil vodiča

, 10.01.2019 10:38, aktualizované: 10:47

Kus ľadu, ktorý sa uvoľnil z nákladného auta, spôsobil vodičovi oprotiidúceho motorového vozidla zranenie, ktoré si vyžiadalo jeho hospitalizáciu. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti.

„Medzi Šamorínom a Dunajskou Lužnou doposiaľ neznámy vodič viedol nákladnú jazdnú súpravu, pričom si nesplnil svoju povinnosť vyplývajúcu zo zákona o cestnej premávke. Neodstránením ľadu a snehu sa z návesu jazdnej súpravy uvoľnil kus ľadu a dopadol na prednú časť oprotiidúceho motorového vozidla Škoda Octavia s bratislavským evidenčným číslom. Ľad rozbil čelné sklo a 54-ročnému vodičovi spôsobil zranenia, ktoré si vyžiadali jeho prevoz a hospitalizáciu v jednej z bratislavských nemocníc,“ uviedla polícia.

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Senci v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.

Vodič vozidla je pred jazdou povinný odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa mohli počas jazdy uvoľniť. „Nedodržanie ustanovení o osobitostiach premávky v zimnom období môže ohroziť život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky,“ pripomína polícia.

VIDEO: Pokuty za priestupky na cestách sa zvýšia a polícia plánuje voči previnilcom použiť aj novú techniku. O plánoch polície hovorí vo videu TV Pravda riaditeľ odboru dopravnej polície Prezídia PZ Ľuboš Rumanovský. Video je zo stredy tohto týždňa.

#dopravná nehoda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku