Selfie pre Alenu Zs. si robil Glváč aj z parlamentu

19.01.2019 17:07
SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice
Na snímke obvinená Alena Zs. Autor: ,

Podpredseda Národnej rady SR za Smer Martin Glváč podľa Denníka N komunikoval s Alenou Zs. obvinenou z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. „Prečo máte Martina Glváča uloženého v mobilnom telefóne ako „maznák“? „Pretože je maznák.“

Takto nejako prebehla konverzácia medzi policajným vyšetrovateľom a Alenou Zs.," píše denník na svojej internetovej stránke. Ako uviedla, vyšetrovateľ zisťoval, s kým všetkým Alena Zs. udržiavala kontakty alebo vzťahy a podpredseda parlamentu Martin Glváč bol jedným z jej priateľov. „V mobile ho mala uloženého ako ‚maznák‘“, napísal dnes denník SME. Podľa novín sa tiež Alena Zs. s Glváčom trikrát stretla, dodáva internetový portál Denníka N s tým, Glváč jej posielal aj fotky seba. Tri z nich sú zverejnené v článku denníka.

Premiér Peter Pellegrini plánuje osobne hovoriť s podpredsedom Národnej rady Slovenskej republiky Martinom Glváčom. Povedal to 16. januára novinárom ako reakciu na výzvu predsedu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igora Matoviča, aby premiér „Glváča stiahol zo všetkých funkcií. Ak tak neurobí, je len bábkou v rukách Roberta Fica". Zároveň Matovič vyzval predsedu NR SR Andreja Danka, aby nechal Glváča odvolať z funkcií v NR SR. Glváč nemá podľa Matoviča právo zastávať vysoký ústavný post po tom, čo vyšlo najavo, že komunikoval na sociálnej sieti s objednávateľkou vraždy novinára a jeho priateľky. „Pre mňa je absurdné, že človek, ktorý s ňou komunikoval, je dnes právnym zástupcom rodiny zavraždených. Pán Lipšic, ktorý, samozrejme, tvrdí, že v jeho prípade to je podvrh. Ďalší poslanec NR SR, predseda konkrétnej strany priznal, že sa s ňou aj stretol a dával jej peniaze. Prokurátor s ňou komunikoval a je otázka, čo komunikovali a ako komunikovali. Ja som zatiaľ zobral na vedomie vyjadrenie pána Glváča a budem chcieť počuť jeho osobný názor,“ dodal Pellegrini.

Ako uviedol 15. januára Glváč v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol Martin Čambalík z kancelárie podpredsedu NR SR, daňový kriminálnik a usvedčený klamár Matovič vôbec nevie, o čom hovorí. „Podávam trestné oznámenie a toto si tento vagabund na povale u svojej babky už neukryje. Páni Matovič a Lipšic (OĽaNO – NOVA) verejnosť neoklamú. Vystúpenie Matoviča dokázalo, že tu funguje organizovaná skupina s jediným cieľom, prekryť randenie Daniela Lipšica s podozrivou A. Zs. Je nechutné, že po tom všetkom sa účelovo ponúkol Kuciakovcom, aby mal prístup k spisu ako ich advokát. Vyzývam Matoviča, aby okamžite vysvetlil túto nehoráznosť,“ uviedol Glváč 15. januára v stanovisku.

#Alena Zs. #Martin Glváč
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

71,99
Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk