V Smere nie je žiaden konflikt, tvrdí Pellegrini

V strane Smer nie je žiaden konflikt, jej ambíciou je vyhrať parlamentné voľby. Povedal to premiér Peter Pellegrini (Smer) v nedeľnej relácii TA3 V politike. V prípade neúspechu súčasného predsedu Smeru Roberta Fica v kandidatúre na post ústavného sudcu je jeho pozícia v strane pevná.

27.01.2019 12:34, aktualizované: 17:43
34

„Smer nie je v žiadnej patovej situácii,“ zdôraznil. Ak by sa Fico nestal ústavným sudcom, ostane predsedom strany a Smer pôjde do všetkých volieb. Na otázky okolo jeho ambícií viesť stranu v prípade odchodu súčasného lídra Pellegrini teraz odpovedať nechcel. Tvrdí, že ak taká situácia nastane, bude zvolaný snem strany a až potom bude hovoriť o tejto téme.

Pellegrini sa vyjadril, že je spokojný s kombináciou pozícií vo vedení Smeru. „Môžem sa plne venovať premiérskej robote,“ povedal. Doplnil, že je dobré, ak sa predseda strany môže naplno venovať strane samotnej a príprave kampane. Na margo tejto pozície povedal, že to nie je vysnívaná práca. „Je to obrovský záväzok, pretože ste zodpovedný za členskú základňu,“ doplnil.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
34 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Smer #Peter Pellegrini